Enej jest rockowo-folkowym zespołem szczególnie ważnym dla Olsztyńskich Juwenaliów. Założony został w 2002 roku właśnie w Olszytynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha i przyjaciela Łukasza Kojrysa, który na chwilę obecną jest managerem zespołu. Grupa jest niezwykle różnorodna kulturowo, co wynika z pochodzenia członków zespołu. 

Zespół wydał cztery krążki studyjne oraz jeden koncertowy. Debiut ukazał się w 2008 roku, na krążku Ulice znalazł się hymn Kortowiady. Najnowsza płyta Eneja to Paparanoja, która ujrzała światło dzienne w lutym 2015 roku.

Niewątpliwym przełomem dla działalności zespołu była wygrana w talent show Must Be the Music w 2011 roku. Zwycięstwo dało możliwość dotarcia do większej grupy słuchaczy, a utwór Radio Hello stał się hitem lata 2011.

Na chwilę obecną Enej koncertuje zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W skład zespołu wchodzą: Piotr „Lolek” Sołoducha, Mirosław „Mynio” Ortyński, Paweł „Bolek” Sołoducha, Jacek „Jaca” Grygorowicz, Damian „Pinki” Pinkowski, Kuba „Czaplay” Czaplejewicz, Łukasz „Długi” Przyborowski oraz Kornel Kondrak.